IZVJEŠTAJ O SPORTSKIM AKTIVNOSTIMA U PRVOJ POLOVICI 2023. GODINE

Sportaši Delfina natjecali su se u pet osnovnih ribolovnih kategorija:

udičari seniori, žene, U21 (obala i barka), U16

i podvodnjaci.

Rezultati koje su postigli značajno su vrijedniji od rezultata u prošloj godini. Zahvaljujući prije svega kvalitetnijoj organizaciji sportskih aktivnosti.

Podvodni ribolovci s nešto discipliniranijim pristupom, prošli su klupsko natjecanje, a prema uspješnim plasmanima, županijsko, prvenstvo Sjevernog Jadrana i državno prvenstvo.

Na državnom prvenstvu ostvarili su vrlo dobar rezultat, Marko Vujičić osvojio je osmo, a Kristijan Benčić 16. mjesto.

U kategoriji U21 s obale, na županijskom natjecanju u Poreču, Matija Vlašić i Marin Milić, bili su najbolji u svojoj konkurenciji, osvojili su zlatnu i srebrnu medalju i plasirali ser na međužupaniju koja će se održati u rujnu mjesecu.

Na natjecanju žena, Sanja Mitar Vlaćić, u županijskoj konkurenciji zauzela je peto mjesto i plasirala se na međužupanijsko natjecanje, krajem rujna.

Seniori udičari održali su klupsku garu, sudjelovali na međuopćinskom natjecanju, a Nebojša Domazet i Ivan Dragojević dosegli su županijsko natjecanje.

Osobito je vrijedno istaknuti da su konačno postali aktivni najmlađi ribolovci. Nakon što su prošli osnove sportskog ribolova u maloj školi ribolova, oni su već bili i na prvenstvu istarske županije za U16 kategoriju, premda su puno mlađi, a Đino Špoljarić ima tek sedam godina. Filip Rudan bio je 13., Josipa Kandžija 15. a Đino 26, u konkurenciji od trideseitroje natjecatelja.

Mala škola ribolova se nastavlja, sad napokon i u novouređenom prostoru, pa se može reći da sport u Delfinu ima lijepu budućnost.

U tome smislu moramo mu dati veću materijalnu i društvenu podršku.